Prawo turystyczne

Reklamacje do biura podróży i zmarnowany urlop
Udane wakacje

Reklamacja do biura podróży - na co możemy się skarżyć?

Wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje urlopu, w trakcie którego będziemy w stanie przynajmniej na chwilę uwolnić się od obowiązków i zerwać z szarą codziennością.

Często też, gdy wreszcie nadchodzi upragniony wolny od pracy czas, wyruszamy na wycieczki organizowane przez biura podróży. Co jednak w sytuacji, gdy w trakcie wakacji spotkały nas niemiłe niespodzianki? Gdy samolot miał wielogodzinne opóźnienie, a wybrany z katalogu pięciogwiazdkowy hotel, w którym postanowiliśmy się zatrzymać, okazał się być trzygwiazdkowym obiektem średniej klasy w trakcie remontu? Czy możemy uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot i inne niedogodności? Owszem. Wykupując wycieczkę, zawieramy z biurem podróży umowę o świadczenie określonych usług. W przypadku gdy druga strona nie wypełniła swoich zobowiązań, przysługuje nam prawo do złożenia reklamacji do biura podróży.

Prawo turystyczne obejmuje szereg regulacji dotyczących m.in. powinności biura podróży względem osób korzystających z ich oferty. Zawsze wtedy, gdy jesteśmy niezadowoleni z jakości usług świadczonych przez biuro, ponieważ naruszyło ono warunki zawartej umowy, mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop. W tym celu w określonym terminie powinniśmy złożyć odpowiednio sporządzoną reklamację do biura podróży, na podstawie której możemy się ubiegać o określoną sumę, stanowiąca rekompensatę za nieudaną z winy biura podróży wycieczkę. Skorzystanie z usług kancelarii specjalizującej się w prawie turystycznym pozwala znacznie zwiększyć szansę uzyskania kwoty, która wynagrodzi nam wszelkie niedogodności doznane w trakcie urlopu.

Dochodzenie należności od biura podróży

Przykładowe sprawy turystyczne

✔     Reklamacja do biura podróży

✔     Odszkodowanie za naruszenie umowy

✔     Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop

✔     Opóźniony lub odwołany lot

✔     Awaria klimatyzacji w hotelu

✔     Brak realizacji oferty przed hotel

✔     Zmiana hotelu

Dlaczego nasza Kancelaria to najlepszy wybór dla Ciebie?

Kancelarię LexForm tworzą specjaliści, którzy pomogą Ci dochodzić swoich praw wtedy, gdy biuro podróży dopuściło się zaniedbań, które negatywnie wpłynęły na jakość Twojego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy zamierzasz ubiegać się o odszkodowanie za odwołany lot, czy np. zadośćuczynienie za poniesione straty moralne wynikające z nieodpowiednich warunków zakwaterowania – pomożemy Ci podjąć skuteczne kroki prawne. Po przeanalizowaniu sytuacji poinformujemy Cię, o jaką sumę możesz się ubiegać i przygotujemy za Ciebie reklamację do biura podróży.

Na medal

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Zaufaj ekspertom i skup się na codziennym życiu. Od wszystkich aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

TRANSPARENTNOŚĆ

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej sprawy!
Formularz

RZETELNOŚĆ

Dbamy o rozwiązanie Twojego problemu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

Czym jest reklamacja do biura podróży?

W artykule na naszym blogu opowiadamy, czym formalnie jest reklamacja składana do biura podróży i jakie warunki należy zachować.

Najnowsze zmiany w prawie turystycznym

Sprawdź, jakie zmiany zaszły w obowiązującym prawie. Mają one znaczący wpływ na prawa i obowiązki podróżujących na wakacje, a także na postępowanie reklamacyjne i dochodzenie roszczeń za zmarnowany urlop.

Reklamacja do biura podróży a wpływ tabeli frankfurckiej

Możliwość złożenia reklamacji do biura podróży przysługuje nam wtedy, gdy dana firma nie wywiązała się z warunków umowy dotyczącej usług turystycznych. Przy ustalaniu kwoty należnego nam odszkodowania prawnicy z kancelarii LexForm posługują się m.in. tabelą frankfurcką. Na temat dochodzenia swoich roszczeń w oparciu o wspomniany dokument dowiesz się więcej z tego wpisu.

Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop

Zmarnowany z winy biura podróży urlop może być dla nas przyczyną licznych niedogodności i strat niematerialnych. W związku z tym w ramach reklamacji do biura podróży możemy ubiegać się nie tylko o odszkodowanie, lecz także i zadośćuczynienie. O tym, w jaki sposób specjaliści Kancelarii prawnej LexFrom mogą pomóc Tobie wyliczyć zadośćuczynienie za zmarnowany urlop, przeczytasz w tym artykule.

Jak wyliczyć odszkodowanie od biura podróży?

W przypadku niewykonania (lub wadliwego wykonania) warunków umowy przez organizatora imprezy turystycznej przysługuje nam prawo do złożenia reklamacji do biura podróży i żądania obniżenia kosztów wyjazdu. W wyliczeniu konkretnej kwoty pomocna może okazać się tabela frankfurcka. Więcej informacji na temat jej użyteczności znajdziesz w tym tekście.

Opóźniony lot a reklamacja do biura podróży

Opóźnienie samolotu, na pokładzie którego mieliśmy udać się na wczasy i inne doznane z winy przewoźnika niedogodności upoważniają nas do ubiegania się o odszkodowanie od linii lotniczych lub złożenia reklamacji do biura podróży. O tym, jak możemy pomóc Ci dochodzić swoich roszczeń w przypadku opóźnionego lotu w oparciu o tabelę frankfurcką, przeczytasz tutaj.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!