Prawo imigracyjne

Zezwolenia na pracę i pobyt w Polsce - nie tylko dla Ukraińców!
Cudzoziemiec2

Ogólnie o zatrudnianiu cudzoziemców i zezwoleniu na pracę

Z regulacjami z zakresu prawa imigracyjnego do czynienia mają w głównej mierze pracodawcy zatrudniający cudzoziemców oraz cudzoziemcy zabiegający o pozwolenie na pobyt oraz pracę na terenie Polski.

To one określają wszelkie prawne aspekty związane z przebywaniem i funkcjonowaniem obcokrajowców na terenie naszego kraju. Aby bowiem cudzoziemiec pochodzący z państwa spoza UE, czyli np. Ukrainy, mógł podjąć pracę u polskiego przedsiębiorcy, pracodawca musi uzyskać zezwolenie na pracę cudzoziemca. W ten sposób określamy dokument, dzięki któremu przedsiębiorca jest w stanie w sposób legalny zatrudnić obcokrajowca na terenie Polski, pod warunkiem, że posiada on wizę lub pozwolenie na pobyt czasowy. W samym wniosku o ten dokument pracodawca powinien umieścić dane cudzoziemca oraz precyzyjnie określić warunki jego zatrudnienia. To niezwykle ważne, aby charakter pracy podjętej przez daną osobę był zgodny z opisem zawartym w dokumencie, tylko wtedy bowiem może być ona uważana za legalną.

Szczególnie często pracodawcy zabiegają o zezwolenie na pracę typu A, które jest niezbędne do zawarcia z cudzoziemcem umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Gdy w grę wchodzi natomiast praca sezonowa, nieodzowne jest pozwolenie na pracę typu S. Obcokrajowiec na własną rękę zabiegać może z kolei o zezwolenie na pobyt i pracę (zwane także ujednoliconym zezwoleniem na pracę i pobyt).

Nauka

Co robimy w prawie imigracyjnym?

✔     Uzyskiwanie zezwolenia na pracę

✔     Uzyskiwanie zezwolenia na pobyt

✔     Reprezentacja przed urzędami

✔     Bieżące doradztwo i audyt

✔     Sporządzanie wymaganej dokumentacji

✔     Przedłużanie zezwolenia na pracę

✔     Praca sezonowa cudzoziemca

Dlaczego nasza Kancelaria prawna to najlepszy wybór dla Ciebie?

Oferowane przez kancelarię LexForm wsparcie z zakresu prawa imigracyjnego dotyczy nie tylko fachowego doradztwa, ale również kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorców i osób fizycznych. Przede wszystkim służymy pomocą w legalizacji pobytu obcokrajowców na terytorium Polski i legalizacji ich pracy – ułatwiamy uzyskiwanie zezwolenia na pracę oraz pozwolenia na pobyt. Co więcej, naszej usługi obejmują także pomoc w uzyskiwaniu przez obcokrajowców polskiego obywatelstwa lub prawa do osiedlenia się na terenie naszego kraju. Osobom pochodzącym spoza UE ułatwiamy również zakładanie działalności gospodarczej lub zakup nieruchomości w Polsce. W razie potrzeby reprezentujemy klientów przed organami administracji publicznej oraz sądami.

Na medal

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Zaufaj ekspertom i skup się na codziennym życiu. Od wszystkich aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

TRANSPARENTNOŚĆ

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej sprawy!
Formularz

RZETELNOŚĆ

Dbamy o rozwiązanie Twojego problemu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

Czym jest zezwolenie na pracę dla cudzoziemca?

W ramach prawa imigracyjnego zajmujemy się szeroko pojętą pomocą w uzyskiwania zezwolenia na pracę. Prócz sporządzania dokumentacji, reprezentujemy podmioty gospodarcze i cudzoziemców przed urzędami. Więcej szczegółów przedstawiamy w naszym wpisie.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!