Własność intelektualna

Zajmujemy się prawem autorskim, w tym znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi
Analizy

Ochrona prawna własności intelektualnej to podstawa!

Niezależnie od tego, jaki jest charakter Twojej działalności i w jakiej branży działasz – kreatywność jest na wagę złota.

W jaki sposób jednak skutecznie chronić swoją własność intelektualną przed tymi, którzy chcieliby wykorzystać nasze najlepsze pomysły dla własnych korzyści? Zaufać profesjonalistom specjalizującym się w prawie własności intelektualnej i ochronie marki. Zgodnie z literą prawa każdy przejaw indywidualnej twórczości człowieka chroniony jest przez prawo autorskie. W przypadku artysty mowa tu oczywiście o dziełach sztuki czy stworzonych piosenkach. Z kolei jeśli wspomnieć o przedsiębiorstwach, do katalogu obiektów prawnej ochrony zaliczyć możemy m.in. zastrzeżone wzory przemysłowe, zarejestrowane znaki towarowe, wynalazki, patenty i domeny internetowe. Innymi słowy, jako własność intelektualną traktować możemy wszystko to, co właściciel firmy lub jej pracownicy wymyślili, stworzyli lub zaprojektowali.

Ochronie podlega także wizerunek, na który ciężko sobie zapracowaliśmy – nikt nie ma prawa bezpodstawnie przedstawiać w złym świetle naszej marki. Kancelaria LexForm specjalizuje się w niesieniu pomocy prawnej z zakresu ochrony oraz zarządzania prawami autorskimi. Służymy fachowymi poradami, a także ułatwiamy proces rejestracji znaku towarowego oraz innych przejawów indywidualnej twórczości.

Przeliczanie pieniędzy6

Co możemy zrobić dla Ciebie?

✔     Ochrona praw autorskich

✔     Ochrona Twojego wizerunku

✔     Zwalczanie nieuczciwej konkurencji

✔     Ochrona domeny strony internetowej

✔     Rejestracja znaków towarowych

✔     Zastrzeżenie wzorów przemysłowych

✔     Rejestracja patentów

Dlaczego nasza Kancelaria to najlepszy wybór dla Ciebie?

Usługi związane z zabezpieczaniem dóbr intelektualnych kierujemy zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych związanych z branżami: marketingową, programistyczną, graficzną, modową i wieloma innymi. Oferowane przez nas doradztwo oraz obsługa prawna w tym zakresie dotyczą szeroko pojętej ochrony prawa autorskiego, w tym. m.in. ochrony znaków towarowych i ochrony domeny internetowej. Przeciwdziałamy wszelkim przejawom nieuczciwej konkurencji, a w przypadku naruszenia własności intelektualnej klienta jesteśmy w stanie błyskawicznie podjąć odpowiednie kroki prawne, takie jak wszczęcie postępowania o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wszystko po to, abyś zyskał pewność, że Twoje pomysły i rozwiązania pozostaną tylko Twoje.

Na medal

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Zaufaj ekspertom i skup się na codziennym życiu. Od wszystkich aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

TRANSPARENTNOŚĆ

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej sprawy!
Formularz

RZETELNOŚĆ

Dbamy o rozwiązanie Twojego problemu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

Czym charakteryzuje się umowa przedwstępna?

Zawierając umowę przedwstępną z kontrahentem w zakresie własności intelektualnej warto pamiętać o tym, czym powinna się charakteryzować. Podpowiadamy też, jaką formę należy wybrać, aby była ważna, oraz jakie wywołuje skutki.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!