Prawo upadłościowe

Pomagamy zadłużonym organizacjom i osobom nieprowadzącym firmy
Ofiarowanie pieniędzy

Upadłość firmy czy konsumencka? Dla nas to nie problem!

W przypadku długoterminowej niewypłacalności firmy lub wtedy, gdy suma zobowiązań dłużnika przewyższa jego majątek, przedsiębiorca może ogłosić upadłość, czyli bankructwo.

Zgodnie z literą prawa możliwość ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa przysługuje zarówno osobom fizycznym, jak i innym podmiotom prawnym i organizacjom, a także wspólnikom spółek. Ogłoszenie upadłości firmy powinniśmy traktować w większości przypadków jako rozwiązanie ostateczne. Przedsiębiorca ma chociażby możliwość złożenia wniosku o upadłość układową, aby zyskać możliwość negocjacji z wierzycielami terminu spłaty długów – podczas gdy jego majątek jest zabezpieczony – czy też likwidacyjną upadłość przedsiębiorstwa wiążącą się z utratą majątku, który wchodzi w skład masy upadłości. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na pokrycie zobowiązań finansowych wobec wierzycieli.

Procedura ogłoszenia upadłości przysługuje także osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. Mowa o upadłości konsumenckiej, której nowe zasady weszły w życie w marcu 2020 roku. Podstawę do wszczęcia postępowania w jej sprawie stanowi złożenie wniosku o upadłość konsumenta. Co bardzo istotne, ogłoszenie przez sąd upadłości konsumenta nie zawsze jest równoznaczne z jego oddłużeniem. Zważywszy na fakt, że najnowsze regulacje prawne znacząco komplikują – i wielu przypadkach wydłużają – postępowanie dotyczące ogłoszenia upadłości konsumenckiej, nieoceniona dla wielu dłużników może okazać się pomoc merytoryczna świadczona przez ekspertów z zakresu prawa upadłościowego.

Przeliczanie należności

Przykładowe sprawy upadłości

✔     Postępowanie antywindykacyjne

✔     Niewypłacalność organizacji

✔     Upadłość przedsiębiorstwa

✔     Upadłość konsumencka

✔     Reprezentowanie przed wierzycielem

✔     Reprezentowanie przed komornikiem

✔     Restrukturyzacja firmy

Dlaczego nasza Kancelaria to najlepszy wybór dla Ciebie?

Kancelaria LexForm kieruje swoje usługi zarówno do przedsiębiorców, jak i osób indywidualnych. W przypadku przedsiębiorstw nasza pomoc może obejmować m.in. szczegółową analizę sytuacji finansowej firmy pod kątem jej niewypłacalności, konsultacje dotyczące postępowania upadłościowego firmy, opracowanie niezbędnej dokumentacji, a także reprezentację przedsiębiorstwa przed sądem. Gdy natomiast naszym klientem jest osoba fizyczna, w pierwszej kolejności analizujemy jej sytuację materialną pod kątem możliwości uzyskania oddłużenia wynikającego z upadłości, a następnie przygotowujemy wniosek o upadłość konsumencką i reprezentujemy dłużnika przed syndykiem i sądem.

Na medal

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Zaufaj ekspertom i skup się na codziennym życiu. Od wszystkich aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

TRANSPARENTNOŚĆ

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej sprawy!
Formularz

RZETELNOŚĆ

Dbamy o rozwiązanie Twojego problemu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

Właściwość miejscowa komornika sądowego

We wpisie blogowym uszczegóławiamy kwestię związaną z miejscem postępowania prowadzonego przez komornika, szczególnie w świetle zmian w obowiązującym prawie. Dowiedz się, jaki wpływ na Twoją sprawę ma właściwość miejscowa.

Jak złożyć skargę na czynności komornika?

W ramach procesu oddłużania pomagamy także przy składaniu skargi na komorników sądowych. W artykule na naszym blogu podpowiadamy, czym powinna cechować się taka skarga, kiedy należy ją złożyć, oraz jakie opłaty będą się z tym wiązały.

Akt notarialny jako sprawny sposób na skuteczną egzekucję

Egzekucja prowadzona w oparciu o akt notarialny umożliwia wierzycielowi dochodzenie swoich roszczeń w przypadku upadłości dłużnika bez konieczności oczekiwania na rozpoznanie sprawy przez sąd. Co zrobić, aby nadać aktowi notarialnemu klauzulę wykonalności, a tym samym przyspieszyć i ułatwić proces zabiegania o swoje należności, dowiesz się z tego artykułu.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!