Obsługa prawna firm

W jaki sposób Kancelaria prowadzi obsługę prawną firm i organizacji?
Korporacje

Czym cechuje się prowadzona przez nas obsługa prawna firm?

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy szerokiego rozeznania w przepisach wywodzących się z różnych gałęzi prawa. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, każdy biznesmen nieustannie wchodzi w stosunki prawne – chociażby zawierając umowy z pracownikami i podwykonawcami, negocjując z kontrahentami czy rozliczając się z urzędem skarbowym.

Na swojej drodze właściciel firmy – bez znaczenia, czy jest to jednoosobowa działalność czy przedsiębiorstwo zatrudniające licznych pracowników – musi mierzyć się z normami prawa cywilnego i administracyjnego, a także prawa pracy czy prawa gospodarczego. W praktyce oznacza to, że obsługa prawna firm jest zadaniem wymagającym od biznesmena wielkiego zaangażowania. Czy czas, który przedsiębiorca poświęca na studiowanie przepisów i upewnianie się, że postępuje legalnie w każdej sferze działalności, mógłby przeznaczyć na rozwój firmy? Na szczęście tak – możliwość taką stwarza powierzenie kancelarii prawnej obsługi firmy.

Usługę tego typu oferuje kancelaria LexForm z siedzibą w Poznaniu. Współpraca z naszymi prawnikami może przybrać różne formy, zaś elastyczne podejście pozwala dostosować się do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Gdy chodzi o obsługę prawną firmy, stała współpraca zapewnia naszą opiekę merytoryczną nad wszelkimi krokami prawnymi podejmowanymi przez przedsiębiorcę. Osobom poszukującym mniej wiążącej formy współpracy proponujemy natomiast pomoc w zakresie rozwiązywania bieżących problemów prawnych firmy, która może przybrać formę jednorazowej usługi. Ze względu na bogate doświadczenie we współpracy z podmiotami gospodarczymi i klientami indywidualnymi jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną firmom działającym w różnych branżach. Nasze usługi obejmują prawne wsparcie dotyczące wszystkich postaci działalności przedsiębiorstwa. Wierzymy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zapracować na jego sukces.

Obsługa prawna przedsiębiorcy

Obsługa prawna firmy - przykłady

✔     Porady prawne

✔     Windykacja przedsądowa i sądowa

✔     Sporządzanie i negocjacje umów

✔     Udzielanie opinii prawnych

✔     Pomoc w reprezentacji w postępowaniach

✔     Udział w negocjacjach

✔     Audyty prawne i prawo pracy

Wybierz odpowiedni pakiet obsługi prawnej dla swojej organizacji!

Zależnie od wielkości prowadzonej firmy lub organizacji, prezentujemy 3 podstawowe pakiety obsługi prawnej. Szczegółowy zakres otwarcie prezentujemy przed zawarciem współpracy. Nowym klientom oferujemy specjalną promocję – w umowy zawartej na minimum 12 miesięcy, pierwszy miesiąc obsługi prawnej jest bezpłatny.

 

Jeśli nie odpowiada Tobie żaden z poniższych pakietów, skontaktuj się z nami – to nic nie kosztuje! Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę obsługi prawnej, specjalnie dla Twojej organizacji!

Na medal

Najwyższa jakość

Zaufaj ekspertom i skup się na prowadzeniu biznesu. Od aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

Transparentność

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej firmy!
Formularz

Rzetelność

Dbamy o sprawy Twojego biznesu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

 

Domyślne pakiety
obsługi prawnej

Podstawowy

350 zł / miesiąc

Średni

599 zł / miesiąc

Wysoki

999 zł / miesiąc

Ilość godzin obsługi prawnej w kwartale 8 godzin 15 godzin 22 godziny
Porady prawne ✔️ ✔️ ✔️
Pełna windykacja przedsądowa 1 3 3
Sporządzanie umów 1 3 3
Udział w negocjacjach 1 2 2
Sporządzanie opinii prawnych 1 2 2
Sporządzanie pism sądowych i pozasądowych 1 2 2
Pomoc w reprezentacji w postępowaniach administracyjnych ✔️ ✔️ ✔️
Pomoc w reprezentacji w postępowaniach sądowych ✔️ ✔️ ✔️
Pomoc w reprezentacji w postępowaniach egzekucyjnych ✔️ ✔️ ✔️
Dostęp do Panelu Klienta ✔️ ✔️ ✔️
Cykliczne raportowanie pracy ✔️ ✔️ ✔️
Dodatkowa godzina obsługi prawnej 120 zł 110 zł 99 zł
Rabat na obsługę postępowań 5% 10% 15%
 

Jak wygląda rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Kancelaria prawna LexForm w ramach prowadzenia obsługi prawnej dla firm podejmuje się także doradztwem oraz podejmowaniem czynności w zakresie rejestracji podmiotów gospodarczych. Szczegóły postępowania opisujemy we wpisie na naszym blogu.

Obsługa prawna firmy a prawo pracy

Podejmując współpracę z naszą Kancelarię masz pewność, że wszystkie aspekty prawne dotyczące zagadnień pracowniczych będą w naszym zakresie. Tobie pozostaje jedynie rozwijać swój biznes. Wśród spraw, które prowadzimy, są także te dotyczące mobbingu w miejscu pracy.

Wpływ pandemii koronawirusa na organizację prawną firmy

Przeciwdziałanie ekspansji COVID-19 wymaga od znacznej części społeczeństwa dostosowania się do nowych zasad pracy. Obsługa prawna firm oferowana przez Kancelarię prawną LexForm pozwala przedsiębiorcom odnaleźć się w tej bezprecedensowej sytuacji. Dowiedz się więcej na temat praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców w dobie pandemii koronawirusa.

Obsługa prawna dla pracodawcy i pracownika w sytuacji rozwiązania umowy

Zwolnienie z pracy to sytuacja, która często staje się przyczyną konfliktu między pracownikiem a zatrudniającym. Kancelaria prawna LexForm udziela pomocy z zakresu prawa pracy zarówno osobom, które straciły posadę, jak i pracodawcom w ramach obsługi prawnej firm. Przeczytaj więcej na temat prawnych przesłanek do rozwiązania umowy o pracę.

Obowiązki pracodawcy w zakresie organizacji pracy w upale

Pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim zatrudnionym bezpieczne, higieniczne i możliwie komfortowe warunki pracy. Także podczas uciążliwych upałów. W ramach obsługi prawnej firm oferujemy przedsiębiorcy wsparcie prawne i merytoryczne w tej kwestii. Na temat obowiązków pracodawcy związanych z organizacją pracy w upale przeczytasz tutaj.

Powierzenie obsługi prawnej firmy kancelarii prawnej LexForm wiąże się z szeregiem korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości i w jakiej branży działasz.

Przed rozpoczęciem współpracy staramy się poznać Twoją firmę od każdej strony – dowiedzieć się, jaki jest jej charakter, kierunek rozwoju i jakie wartości są najistotniejsze dla jej pracowników. Pomaga nam w tym audyt uwzględniający każdy obszar funkcjonowania firmy. Pełne zaangażowanie w realizację zleconych zadań i doskonała znajomość Twojego biznesu pozwalają nam w każdym przypadku znaleźć optymalne rozwiązanie powstałego problemu prawnego. W relacji z klientami stawiamy na model partnerski, co oznacza, że zawsze możesz liczyć na dokładnie omówienie interesującego Cię zagadnienia. Jesteśmy ponadto otwarci na wszelkie propozycje i uwagi, ponieważ Twoje zdanie jest  dla nas, i zawsze będzie, najważniejsze. Zapewniamy ze swojej strony także pełną dyspozycyjność i elastyczność – dostosujemy częstotliwość spotkań oraz ich terminy do Twoich preferencji. Wybierając abonament obejmujący obsługę prawną firmy, zawsze możesz liczyć również na konsultację telefoniczną lub kontakt mailowy. Co bardzo ważne, mamy pełną świadomość tego, że sytuacja finansowa firmy jest dynamiczna – dlatego też dostosujemy koszt naszych usług do Twojego budżetu. Pomożemy Ci także uniknąć niepotrzebnych wydatków i zawarcia nieopłacalnych transakcji – doradzimy, które posunięcia są najbardziej korzystne z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa.

Obsługa prawna firmy to pojęcie bardzo obszerne. W czym zatem w szczególności może pomóc Tobie i Twojemu przedsiębiorstwu kancelaria LexForm? Służymy poradami dotykającymi każdego prawnego aspektu działalności firmy, w tym również zakładania i rejestracji działalności gospodarczej, w tym spółek. Wyręczymy Cię w przygotowywaniu dokumentów prawnych o różnym charakterze, a także zaopiniujemy każdą umowę cywilnoprawną, którą jako przedsiębiorca masz zamiar podpisać. Możesz również powierzyć nam negocjacje z kontrahentami lub liczyć na wsparcie merytoryczne wtedy, gdy postanowisz poprowadzić je osobiście. W razie potrzeby możemy także zapewnić reprezentację Twojej firmy przed organami administracji państwowej i sądami. Nasza specjalistyczna pomoc obejmuje wszystkie obszary prawa, z którymi możesz mieć do czynienia jako człowiek interesu – m.in. prawo handlowe, prawo pracy, prawo spółek, prawo umów i prawo własności intelektualnej. Skontaktuj się z nami i rozpocznij współpracę dostosowaną do indywidualnych potrzeb Twojej działalności.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!