Działalność dobroczynna

Kancelarii prawnej LexForm
Pomoc pro publico bono

Bezpłatne porady prawne

Jedną z głównych misji kancelarii LexForm jest czynienie prawa zrozumiałym i dostępnym dla każdego.

Cel ten realizujemy między innymi przez działalność pro publico bono, zapewniając bezpłatną pomoc prawną potrzebującym w trudnej sytuacji życiowej. Nasze wsparcie nie ogranicza się jednak tylko do obszaru prawa.

Prawnikom współtworzącym kancelarię LexForm przyświecają idee, których wspólnym mianownikiem jest troska o dobro ludzkie.

 

W jaki sposób pomagamy?
Rozumiejąc zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, pomagamy potrzebującym na każdy możliwy sposób.
Udzielamy bezpłatnych porad prawnych100%
Zwiększamy świadomość prawną w Polsce100%
Przekazujemy produkty na licytacje100%
Wypowiadamy się medialnie100%
Jakie wartości reprezentujemy?

Wierzymy, że każdy człowiek posiada prawo do szczęścia, wolności i bezpieczeństwa osobistego, a także do bycia traktowanym z szacunkiem. Wiemy, że postępować moralnie, czyli zmierzać ku dobremu, znaczy brać odpowiedzialność za czyny podjęte lub zaniechane w stosunku do jednostek i społeczeństwa.

Zdajemy sobie także sprawę z faktu, że etyka, a więc refleksja nad wartością postępowania, powinna towarzyszyć nam w każdej dziedzinie życia. Jako prawnicy darzymy wielkim respektem normy etyki zawodowej i wymagamy przestrzegania jej zasad od przedstawicieli innych profesji. Naszą działalność pro bono opieramy na dwóch założeniach: moralnym obowiązku niesienia pomocy i niezgodzie na krzywdę ludzką.

Porady prawne w Kancelarii prawnej LexForm

Porady prawne

Oferujemy nieodpłatne porady prawne potrzebującym, którzy ze względu na niekorzystną sytuację materialną nie są w stanie pokryć kosztów konsultacji.

Darowizny Kancelarii prawnej LexForm

Darowizny

Przekazujemy darowizny na cele charytatywne, związane m.in. z leczeniem oraz rehabilitacją najmłodszych i wsparciem osób z niepełnosprawnościami.

Szerzenie świadomości prawnej przez Kancelarię

Świadomość prawna

Pragniemy, by prawo było przystępne i dostępne dla każdego, zwłaszcza dla osób w potrzebie. Dlatego też działamy na rzecz wzrostu świadomości prawnej społeczeństwa.

Licytacje dzięki Kancelarii Prawnej LexForm

Gadżety na licytacje

Przekazujemy na licytacje charytatywne rozmaite gadżety. W ten sposób współpracowaliśmy m.in. z WOŚP, Fundacją „Podaj Dalej” czy Fundacją „Potrafię Pomóc”.

Obsługa fundacji przez Kancelarię Prawną LexForm

Obsługa prawna fundacji

Dzięki naszej kompleksowej obsłudze formalno-prawnej zaprzyjaźnione fundacje mogą w pełni skupić się na tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy.

Eksperci Kancelarii Prawnej LexForm

Wypowiedzi ekspertów

Jako eksperci w wielu dziedzinach prawa dzielimy się naszą wiedzą za pośrednictwem mediów, m. in. we współpracy z Money.pl czy Feniks Media Group.

Darmowa konsultacja

Curantes iura iuvant – prawo sprzyja tym, którzy o nie dbają.
Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli Tobie pomóc!