Prawo medyczne

Obsługa pacjenta i realizacja należytej opieki medycznej
Leczenie

Jak Tobie pomożemy w prawie medycznym?

Każdy przejaw działalności ludzkiej obarczony jest ryzykiem błędu. Pomyłki zdarzają się nawet najwybitniejszym specjalistom w swoich dziedzinach, w tym również lekarzom i innym przedstawicielom służb medycznych.

Błędna diagnoza i niewłaściwie prowadzone leczenie – niezgodne z aktualną wiedzą medyczną – mogą prowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu pacjenta, a w konsekwencji do konieczności podjęcia przez niego kolejnej terapii lub długotrwałej rehabilitacji. W niektórych przypadkach błąd w sztuce lekarskiej prowadzić może nawet do śmierci leczonego.

W tego typu sytuacjach pacjent lub jego spadkobierca może dochodzić zadośćuczynienia i odszkodowania za błąd medyczny. To, co powszechnie nazywamy błędem medycznym, Ustawodawca określa mianem zdarzenia medycznego. O tym, czy do zdarzenia medycznego faktycznie doszło, decyduje Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. To właśnie do niej skierować wniosek powinien poszkodowany, jego przedstawiciel lub spadkobierca. W przypadku wydania przez Komisję orzeczenia o braku zdarzenia medycznego poszkodowanemu przysługuje możliwość złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy oraz skargi o stwierdzenie niezgodności orzeczenia z prawem. Przygotowując wniosek, który zostanie rozpatrzony przez Komisję, warto skorzystać z usług prawniczej kancelarii – prawo medyczne to jedna z dziedzin, w której specjalizują się prawnicy z LexForm. Oczywiście powyższy zakres to nie jedyna droga do obrony praw naszych klientów. Profesjonalna pomoc w tym zakresie zwiększa szanse na uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia za błąd medyczny. Z tego też powodu najlepsi prawnicy kancelarii prawnej LexForm zadbają o wystąpienie do Rzecznika Praw Pacjenta, rzeczników dyscyplinarnych właściwych dla konkretnych zawodów medycznych (np. lekarzy) czy o dochodzenie roszczeń na drodze sądowej.

Prawo medyczne

Błędy medyczne - przykłady

✔     Odszkodowanie za błąd medyczny

✔     Zadośćuczynienie za błąd medyczny

✔     Błędna diagnoza postawiona przez lekarza

✔     Sprawy z Rzecznikiem Praw Pacjenta

✔     Odpowiedzialność lekarzy i pielęgniarek

✔     Uszkodzenie ciała lub śmierć pacjenta

✔     Zapisanie niewłaściwego leku

Dlaczego nasza Kancelaria to najlepszy wybór dla Ciebie?

Gdy chodzi o pomoc z zakresu prawa medycznego – kancelaria LexForm oferuje swoim klientom pełne wsparcie formalno-prawne w przypadku dochodzenia roszczeń z tytułu wystąpienia zdarzenia medycznego, czyli tzw. błędu medycznego. Służymy pomocą przy sporządzeniu wniosku (ustaleniu jego przedmiotu, sformułowaniu uzasadnienia oraz wyliczeniu proponowanej kwoty odszkodowania i zadośćuczynienia) adresowanego do Komisji oraz ewentualnego odwołania od jej orzeczenia, czy w ramach postępowania przed Rzecznikiem Praw Pacjenta, komisjami dyscyplinarnymi, a także zapewniamy reprezentowanie klienta postępowaniu sądowym. Wspieramy naszych klientów także w trakcie negocjacji z ubezpieczycielem podmiotu medycznego oraz służymy konsultacjami z zakresu praw pacjenta. Swoje usługi oferujemy także do przedstawicieli służb medycznych poszukujących pomocy prawnej.

Na medal

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Zaufaj ekspertom i skup się na codziennym życiu. Od wszystkich aspektów prawnych jest nasza Kancelaria.
Badania

TRANSPARENTNOŚĆ

Cyklicznie raportujemy swoją pracę. Masz pewność, że nie śpimy, a pracujemy na rzecz Twojej sprawy!
Formularz

RZETELNOŚĆ

Dbamy o rozwiązanie Twojego problemu tak, jakby to były nasze osobiste sprawy! Przykładamy się w 100%.

Komisja do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych

Na naszym blogu poruszamy kwestię postępowania przed tzw. Komisją ds. zdarzeń medycznych. Dowiedz się, jakie masz prawa i jak Tobie możemy pomóc!

Czy można dać prezent lekarzowi?

Warto pamiętać o tym, że podarunek wręczony w ramach wyrazu wdzięczności może przynieść w pewnych przypadkach negatywne konsekwencje; nie tylko dla Ciebie, ale również dla osoby, której składasz ten prezent. Sprawdź w naszym artykule, jakie warunki trzeba zachować, jeśli chcesz zgodnie z prawem się odwdzięczyć za pomoc medyczną.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy
Szukasz profesjonalnej kancelarii prawnej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufani eksperci czekają na wiadomość od Ciebie

Kliknij i wypełnij formularz kontaktowy!