Zmarnowane wakacje

Reklamacja do biura podróży

Ogólnie o sprawie

Złożenie reklamacji do biura podróży, które nie wywiązało się z warunków umowy, jest procedurą, dzięki której każdy konsument może ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za zmarnowany urlop.
Rodzaj sprawyPrawo turystyczne
Klientindywidualny

Pani Alicja z utęsknieniem wyczekiwała urlopu, w trakcie którego będzie mogła wraz ze swoimi dziećmi odpocząć od problemów. Kobieta, zachęcona reklamą, zdecydowała się na wykupienie wycieczki do Egiptu organizowanej przez znane biuro podróży. Starannie wybrała hotel, w którym się zatrzyma. Zgodnie z informacją podaną w katalogu pięciogwiazdkowy obiekt położony nad brzegiem morza wyposażony był w trzy baseny i oferował szereg różnych atrakcji dla dzieci.

Barwny opis jednak dalece odbiegał od rzeczywistości. Zaraz po zakwaterowaniu kobieta przekonała się, że dwa z trzech basenów hotelowych są nieczynne, w hotelu nie ma animatorów, a pobliska „piaszczysta plaża” okazała się nieprzyjaznym żwirowiskiem. 

Czy pani Alicja mogła ubiegać się o rekompensatę za zmarnowany urlop? Owszem. Postanowiliśmy jej pomóc.

Jak mogliśmy pomóc?

Wycieczka okazała się dla pani Alicji i jej pociech rozczarowaniem. Jeśli winę za doznane w trakcie wycieczki niedogodności ponosi biuro podróży, które nie dopełniło warunków umowy, konsument może zgodnie z prawem złożyć reklamację, a także ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie w sądzie.

Udział Kancelarii

Po szczegółowym omówieniu problemu i przedstawieniu klientce jej możliwości prawnych podjęliśmy decyzję o zgromadzeniu materiałów niezbędnych do zgłoszenia roszczenia oraz złożeniu reklamacji do biura podróży.

Wynik postępowania

W skierowanym do biura podróży piśmie domagaliśmy się rekompensaty za zmarnowany urlop klientki. Firma przystała na negocjacje, w trakcie których byliśmy stanie wywalczyć dla pani Alicji częściowy zwrot kosztów wycieczki oraz dodatkową sumę rekompensaty za doznany przez nią dyskomfort. Nasza klientka mogła poczuć się usatysfakcjonowana.

 

Gdyby rozmowy okazały się bezowocne, byliśmy gotowi skierować do sądu pozew o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie i dowodzić swoich racji, bazując m. in. na tabeli frankfurckiej.

 

Publikacja opisu pomocy prawnej Kancelarii odbyła się za zgodą naszego Klienta. Celem zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i poufności, w powyższej sytuacji zastosowano fikcyjne nazwy, w tym imiona.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy