Windykacja kontrahenta

Dochodzenie wierzytelności

Ogólnie o sprawie

W ramach kompleksowej obsługi prawnej firmy zapewniamy skuteczną pomoc w egzekwowaniu należności od dłużników. Oferujemy pełne wsparcie na etapie przedsądowym, a także reprezentujemy wierzycieli w sądach.
Rodzaj sprawyObsługa prawna firmy
Klientbiznesowy

Pan Marek od niedawna prowadził hurtownię materiałów budowlanych. Bardzo cieszył się, z faktu, że szybko udało mu się znaleźć ważnego kontrahenta – dużą firmę budowlaną wznoszącą całe osiedla. Hurtownia pana Marka wzorowo wywiązała się ze swojej części umowy – na czas dostarczyła wszystkie zamówione materiały. Problem leżał jednak po stronie firmy budowlanej, która mimo upływu dwóch tygodni nie opłaciła faktury opiewającej na bardzo wysoką sumę.

W związku z tym Marek wpadł w poważne tarapaty finansowe. Musiał wszak opłacić towary, lokal, pracowników i transport. Mimo licznych próśb biznesmena i zapewnień firmy budowlanej – płatność nie została uregulowana.

Pan Marek postanowił nie tracić więcej czasu – wszak czas to pieniądz – i skontaktował się z nami z prośbą o pomoc przy odzyskaniu należności.

Jak mogliśmy pomóc?

W razie potrzeby dochodzenia wierzytelności od kontrahenta warto jak najszybciej sformalizować cały proces. W ten sposób znacząco rosną szanse na rychłe zaspokojenie naszych roszczeń.

Udział Kancelarii

W trakcie spotkania zapewniliśmy pana Marka, że będziemy w stanie zapewnić mu kompleksową pomoc formalno-prawną zarówno wtedy, gdyby sprawa miała skończyć się na ugodzie, jak i w przypadku, jeśli znalazłaby swój finał w sądzie. Byliśmy także w stanie zaoferować klientowi pełne wsparcie w przypadku postępowania egzekucyjnego.

Wynik postępowania

Wraz z klientem podjęliśmy decyzję o przekazaniu firmie budowlanej przedsądowego wezwania do zapłaty. W ten sposób mogliśmy udowodnić kontrahentowi, że nasz klient zamierza na drodze prawnej ubiegać się o swoją należność.

 

Otrzymawszy pismo, dłużnik szybko skontaktował się z panem Markiem i uregulował zaległą fakturę. Gdyby do tego nie doszło, byliśmy gotowi wystosować pozew sądowy w imieniu wierzyciela. Ku uciesze pana Marka spór zakończył się polubownie, a on mógł dalej rozwijać swoją hurtownię.

 

Publikacja opisu pomocy prawnej Kancelarii odbyła się za zgodą naszego Klienta. Celem zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i poufności, w powyższej sytuacji zastosowano fikcyjne nazwy, w tym imiona.

Skontaktuj się!

Potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej? Rozwiązanie jest jedno: Kancelaria prawna LexForm. Doradzimy Tobie! Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest bezpłatna. Nie zwlekaj!

kancelaria@lexform.pl Pon – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy