Alimenty na dziecko

Uważasz, że Twojemu dziecku należą się alimenty, ale nie wiesz od czego zacząć? Wynik sprawy o alimenty zależy od wielu czynników związanych z sytuacją ekonomiczną rodziców oraz potrzeb potomka. Profesjonaliści naszej Kancelarii prawnej doradzą Tobie, w jaki sposób szybko i wygodnie osiągnąć założony cel i uzyskać alimenty na dziecko, nawet te określane jako zaległe.

Sprawa o alimenty

Jak napisać pozew o alimenty na dziecko (zwłaszcza uzasadnienie tego pisma), do kiedy płaci się alimenty, jak odzyskać zaległe alimenty – to najczęściej zadawane pytania w związku z dochodzeniem należności dla uprawnionego do tego dziecka. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w Polsce, wysokość alimentów zależy przede wszystkim od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, jak i przez zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego, czyli osoby, która winna je płacić. Już w ramach wstępnego zapoznania się ze sprawą można stwierdzić, w jakim zakresie wspomniane środki pieniężne należą się dziecku i czy jest możność uzyskania ich wstecz.

Jak wygląda tok sprawy o alimenty?

Bardzo często w dzisiejszej rzeczywistości zdarza się, że zobowiązany moralnie rodzic nie chce z własnej woli płacić należnych dziecku środków. Argumentuje to faktem, że opiekujący się nim rodzic ma wystarczająco dużo pieniędzy, by pokryć potrzeby potomka, zaś sam nie może łożyć ze względu na nieuchronny uszczerbek finansowy.

Jak więc wygląda sprawa o alimenty na dziecko?

Nasza Kancelaria zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie poradnictwa prawnego oraz sporządzania profesjonalnych pism zarówno w sytuacjach przedprocesowych, jak i już w toku procesu sądowego. Pracownicy Kancelarii prawnej LexForm zapewniają także współpracę z fachowym pełnomocnikiem..

Począwszy od pierwszej porady, specjaliści w sprawach rodzinnych odpowiedzą na pytania, jak najszybciej uzyskać alimenty na dziecko (nawet wstecz), jaka może być ich wysokość czy nawet kiedy ojciec nie musi ich płacić. W kolejnym etapie, gdy zobowiązany do płacenia alimentów rodzic, nie będzie chciał ich uiszczać dobrowolnie, niezbędnym będzie złożenie pozwu o nałożenie obowiązku alimentacyjnego. Kancelaria prawna LexForm gwarantuje fachową pomoc między innymi w kompletowaniu odpowiednich dokumentów potrzebnych do jego złożenia, samo jego sporządzenia wraz z szerokim uzasadnieniem uwzględniającym korzystne dla strony argumenty i elementy orzecznictwa, jak i pomoc w kontaktach z sądami. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, wobec czego obowiązki klienta są tak naprawdę ograniczane do niezbędnego minimum.

Powiązane wpisy

Czym jest tzw. rozwód kościelny i jak go uzyskać?

Czym jest tzw. rozwód kościelny i jak go uzyskać?

O ile uzyskanie rozwodu cywilnego wiąże się z rozwiązaniem sankcjonowanego...
Reklamacja do biura podróży

Reklamacja do biura podróży

Przez cały rok czekałeś na wymarzony urlop, a gdy w...
Zezwolenie na pracę

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca

Myślisz o zatrudnieniu obcokrajowca, jednak przerasta Ciebie ogrom obowiązków związanych...
RODO

Przystosowanie firmy do RODO

Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych, czyli jednym wyrażeniem – RODO...

Skomentuj